آلودگی هوا و آپاندیسیت

متخصصان هشدار دادند: آلودگی هوا خطر بروز آپاندیسیت را تشدید می کند.

تحقیقات نشان می دهد: آلودگی هوا می تواند خطر بروز آپاندیسیت را افزایش دهد.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا, آپاندیسیت التهاب زائده روده کور است.

اگر آپاندیس ملتهب و متورم شود باید تحت عمل جراحی از بدن خارج شود تا خطر ترکیدگی آن در بدن و در نتیجه آن خطر مرگ بیمار برطرف شود.

گروهی از پژوهشگران دانشگاه کالگاری دریافته اند شمار افرادی که به دلیل بروز آپاندیسیت در بیمارستان بستری می شوند, در روزهایی که آلودگی هوا افزایش می یابد معمولا بیشتر است.

این پژوهش که شرح آن در کنفرانس کالج آمریکایی گاستروانترولوژی ارائه شده حاکیست, آلودگی خطر کلی التهاب بافتی را تشدید می کند.

آپاندیس زائده کوچکی است که به روده بزرگ متصل است. نقش این زائده هنوز معلوم نیست اما برخی از شواهد علمی نشان می دهد که ممکن است مامن باکتری های مفیدی باشد که به فرایند هضم غذا و نیز مبارزه با عفونت کمک می کنند.

آمارها نشان می دهد ه آپاندیسیت تقریبا 7 درصد از مردم انگلیس را مبتلا می کند و در بین مردان شایع تر است. این عارضه معمولا در گروه سنی 10 تا 30 سال بروز می کند و در اشخاصی که در رژیم غذایی خود مقدار زیادی فیبر خوراکی مصرف می کنند کمتر بروز می کند.

در این مطالعات تیم پزشکی کالگاری بیش از 45 هزار فرد بالغ را که بین سال های 1999 تا 2006 به دلیل آپاندیسیت در بیمارستان بستری شده بودند, تحت آزمایش و مطالعه قرار دادند.

هرچند عفونت و گرفتگی می تواند عامل بروز این عارضه باشد اما در بسیاری از موارد علت آپاندیسیت مشخص نیست.

هیچ نظری موجود نیست: